Page 13 of 32 FirstFirst ... 31011121314151623 ... LastLast
Results 121 to 130 of 312
  1. #121

    Quote Originally Posted by rl View Post
    nagkatight na jud ron boss.. hasta AU kay plan nila tangtangon ang 457 visa na gali.. so if you have plans, i suggest you do it now.

  2. #122
    Elite Member rl's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Gender
    Male
    Posts
    1,081
    Quote Originally Posted by tal_polano View Post
    nagkatight na jud ron boss.. hasta AU kay plan nila tangtangon ang 457 visa na gali.. so if you have plans, i suggest you do it now.
    ANg 457 visa boss mao na work visa then mahimo perm visa?

  3. #123
    Quote Originally Posted by rl View Post
    ANg 457 visa boss mao na work visa then mahimo perm visa?
    mao na boss. I have a feeling that sooner or later migration would eventually slow down as well.

  4. #124
    Quote Originally Posted by dignos_superstar View Post
    E palit nlng ug PS4 imo kwarta oi. Tuo mn ka anang migrate2x bah.
    Ang importante ma lingaw ka karon.
    aw palit japon ko ps4 pro boss nyahahah while nag tigom ug process mga papers.....
    pero krn k tigom sa ko nya ielts pud

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by tal_polano View Post
    Im in Sydney. And yes daghan kaau IT diri nga part. Most of my friends are IT..
    lagi sydney jud ang daghan sa akong field....morag nisugod nman pud cla pugong sa ilang mga migrants pero tan.awon lng if na approve ang RV, if dli aw way swerte....

    pero try nko ang nz boss k mejo feel nko mas bintaha sudlon ang nz kompara sa oz

  5. #125
    Quote Originally Posted by İharlie Mİ View Post
    aw palit japon ko ps4 pro boss nyahahah while nag tigom ug process mga papers.....
    pero krn k tigom sa ko nya ielts pud

    - - - Updated - - -



    lagi sydney jud ang daghan sa akong field....morag nisugod nman pud cla pugong sa ilang mga migrants pero tan.awon lng if na approve ang RV, if dli aw way swerte....

    pero try nko ang nz boss k mejo feel nko mas bintaha sudlon ang nz kompara sa oz
    para nako pareha ra man boss. sa NZ kay naa may interview process.. tawagan ka ana nila and then they would ask questions relating to your capability to survive when you're inside.. straightforward ra nuon ila mga questions, balik2x ra gali ang uban based sa mga nakaexperience napud.

  6. #126
    Quote Originally Posted by tal_polano View Post
    para nako pareha ra man boss. sa NZ kay naa may interview process.. tawagan ka ana nila and then they would ask questions relating to your capability to survive when you're inside.. straightforward ra nuon ila mga questions, balik2x ra gali ang uban based sa mga nakaexperience napud.
    ok ra pud boss, if ako lng sa ang mo apply ug work visa nya if ma approve k ako lng mo una nya if ma settle nko sa nz/oz k kuha.on na nko pamilya? ok rapud na nga option boss?

  7. #127
    Quote Originally Posted by İharlie Mİ View Post
    ok ra pud boss, if ako lng sa ang mo apply ug work visa nya if ma approve k ako lng mo una nya if ma settle nko sa nz/oz k kuha.on na nko pamilya? ok rapud na nga option boss?
    ok ra na pud boss. pro mas maayo man tong mausa ang application ninyo.. then if maaprub, pwede man ka mouna didto mangita work and then kung masettle naka dretso na pud sila apas.. at least nana silay visa daan. makaapas ra sila anytime as long as masatisfy ninyo ang condition for initial entry..

  8. #128
    Quote Originally Posted by tal_polano View Post
    ok ra na pud boss. pro mas maayo man tong mausa ang application ninyo.. then if maaprub, pwede man ka mouna didto mangita work and then kung masettle naka dretso na pud sila apas.. at least nana silay visa daan. makaapas ra sila anytime as long as masatisfy ninyo ang condition for initial entry..
    Mas makatipid ka if e dungan nmu imo pamilya and naa mn pd cguro plus sa points ang asawa if imo e declare iya school.

    Maka palit nka PS4, mas mo dako pa jud imo points para SMC!!! dba ok? ^_^

  9. #129
    Quote Originally Posted by dignos_superstar View Post
    Mas makatipid ka if e dungan nmu imo pamilya and naa mn pd cguro plus sa points ang asawa if imo e declare iya school.

    Maka palit nka PS4, mas mo dako pa jud imo points para SMC!!! dba ok? ^_^
    korek jud kaau ni boss.

  10. #130
    yay!!! tsege boss!!! lamat kaau mga advice ninyo

    apply ko as a family nya ig approve k ako lng usa mo una ngita work, nya pa apason lng nko family n kids....morag nindot ni dah!!! lamat kaau sa tambag mga boss

  11.    Advertisement

Page 13 of 32 FirstFirst ... 31011121314151623 ... LastLast

Similar Threads

 
  1. Overseas Nursing Programme for Australia, New Zealand and UK
    By winged_lion2l in forum Career Center
    Replies: 0
    Last Post: 04-10-2012, 05:23 PM
  2. Replies: 358
    Last Post: 05-10-2010, 07:41 PM
  3. Replies: 103
    Last Post: 11-01-2009, 11:02 AM
  4. Ron Artest going to the Lakers and the Hollywood
    By dong roel in forum Basketball
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-2009, 11:02 PM
  5. For Sale: DasH X Petra's PUP Ready to go to new homes...
    By tross_b in forum Pets
    Replies: 12
    Last Post: 01-10-2009, 09:10 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
about us
We are the first Cebu Online Media.

iSTORYA.NET is Cebu's Biggest, Southern Philippines' Most Active, and the Philippines' Strongest Online Community!
follow us
#top