Page 83 of 258 FirstFirst ... 738081828384858693 ... LastLast
Results 821 to 830 of 2577
  1. #821
    C.I.A. gracie7's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Gender
    Female
    Posts
    4,397
    Blog Entries
    320

    Mike Rama accepts loss, packs up

    Osmeña to give P50,000 for every drug lord killed | Sun.Star

    Housecleaning | Cebu Daily News
    Last edited by gracie7; 05-17-2016 at 01:34 PM.

  2. #822
    Regarding SRP Loan payment sa landbank na jud ni gikan
    Interest of City’s SRP loan fixed for 35 years at 4.2 % | Sun.Star

    Data2x man or bundak ang pagbayad, pareha ra ug mabayran.

  3. #823
    ^^Wa gyud tay mahimo mga cebuanos rajud makabayad ana hangtod 2030, alangan man pod si tomas nga naa pa raba siyay bayranan P50k kada patay.

  4. #824
    As i have said before. Tomas budget from 2007 to 2010 averages only 1.5 billion a year. While Ramas budget ave 6 billion a year already. Even then with little money, tommy opened new roads. Right of ways and more than 10 school buildings in that 3 years alone.

    Lets see what tommy can do with that bigger budget. Then we can really see the differnce come 2019.

  5. #825
    C.I.A. ghostie2472's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Gender
    Male
    Posts
    3,674
    Blog Entries
    1
    Ni tuo sad mo sa gi ingon ni Tomas nga mag fund raising siya para i reward sa mga pulis? Pfft. Naa nay financer si Tomas. Basin gani ug si Papa Digong ang financer ni Tomas.

  6. #826
    Quote Originally Posted by ghostie2472 View Post
    Ni tuo sad mo sa gi ingon ni Tomas nga mag fund raising siya para i reward sa mga pulis? Pfft. Naa nay financer si Tomas. Basin gani ug si Papa Digong ang financer ni Tomas.
    hahha nganu gud tawng mahimong financier si digong ni tomas? lol... murag mas dato pa man gani si tomas kaysa ni digong.. tan-awa gud ng lifestyle ni digong oh kung maka finance bana... nangayo man gani ug tabang nato mga emilio aguinaldo siya na noon ang mafinancier.. lol

  7. #827
    C.I.A. ghostie2472's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Gender
    Male
    Posts
    3,674
    Blog Entries
    1
    Quote Originally Posted by snifruz View Post
    hahha nganu gud tawng mahimong financier si digong ni tomas? lol... murag mas dato pa man gani si tomas kaysa ni digong.. tan-awa gud ng lifestyle ni digong oh kung maka finance bana... nangayo man gani ug tabang nato mga emilio aguinaldo siya na noon ang mafinancier.. lol
    You don't get it. Just because siya ang financer that doens't mean gikan jud niya ang kwarta. What if ang mga business owners didto sa Davao came up with the idea of financing Digong to 'clean up' Davao? Tutal siya man ang nag control sa mga pulis didto, why not finance the 'clean up' work kay in return mas safe ang City para sa business nila?

    Same thing probably happening here. Naay nag finance ni Digong, then si Digong nag finance ni Tomas.

    Or Tomas simply is 'raising funds' unya ang contributors kay, of course, mga business owners jud na mostly. Which goes back to the statement above about Davao.

  8. #828
    Quote Originally Posted by ghostie2472 View Post
    You don't get it. Just because siya ang financer that doens't mean gikan jud niya ang kwarta. What if ang mga business owners didto sa Davao came up with the idea of financing Digong to 'clean up' Davao? Tutal siya man ang nag control sa mga pulis didto, why not finance the 'clean up' work kay in return mas safe ang City para sa business nila?

    Same thing probably happening here. Naay nag finance ni Digong, then si Digong nag finance ni Tomas.

    Or Tomas simply is 'raising funds' unya ang contributors kay, of course, mga business owners jud na mostly. Which goes back to the statement above about Davao.
    That is your presumption.

    Basin nakalimot ka nga dili na kinaiya ni Digong nga kwarta palihukon (rigalo) aron mokugi ug trabaho ang mga pulis. Pwerting kalahi-a nilang Tomas, FYI.

    Hilig kaayo nig pang rigalo si Tomas.

    Usa sad naay armas si Tomas pero wala pay napatay, si Digong kadaghan na. Mao nang idol kaayo ning Tomas si Digong kaniadto pa.

  9. #829
    Si Digong, paborito kaayo sa mga pulis sa davao kay dagko mohatag ug extra allowance / compensation.

    Kwarta gehapon ang iyang gepalihok para ma inspire ang mga pulis.

  10. #830
    Padakan ang sweldo sa mga pulis aron dili na mangurakot ug mag sideline ug di maayo, dili pinaagi ug reward money. Protektado ang mga pulis sa Davao ni Digong sa human rights nga kaso. Ug sa Davao pa nakapatay si Dumpit ug under age nga kriminal, dakong chance nga dili siya mapriso. Mao nang Si Tomas dili sama ni Digong.

    Digong - Abogado/Prosecutor

    Tomas - Real estate broker/Businessman

  11.    Advertisement

Similar Threads

 
  1. Davao City Mayor Rodrigo "Digong" R. Duterte's speech @ the ATF
    By LytSlpr in forum Politics & Current Events
    Replies: 59
    Last Post: 05-17-2019, 11:21 AM
  2. Tommy Osmeña~ All About Him.
    By LytSlpr in forum Politics & Current Events
    Replies: 259
    Last Post: 07-22-2009, 04:32 PM
  3. 1st Mayor Tommy Osmeña Invitational Airtsoft Competition
    By ScReWfAcE in forum Parties & Events
    Replies: 2
    Last Post: 04-01-2008, 11:55 PM
  4. Replies: 42
    Last Post: 02-14-2007, 06:01 PM
  5. Filipino Mayor among "World's Best"
    By samsungster in forum Politics & Current Events
    Replies: 111
    Last Post: 12-18-2005, 05:43 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
about us
We are the first Cebu Online Media.

iSTORYA.NET is Cebu's Biggest, Southern Philippines' Most Active, and the Philippines' Strongest Online Community!
follow us
#top