Page 357 of 427 FirstFirst ... 347354355356357358359360367 ... LastLast
Results 3,561 to 3,570 of 4270
  1. #3561

    Default Re: Merged: Hong Kong


    Quote Originally Posted by jpcrown View Post
    General rule.

    If naa ka USD much better and have them convert there(money changers within chungking mansion dako ilis or sa worldwide at central).

    But...if you have peso just buy HKD here in our country kay taas ug palit compared sa Hk.

    As to the denimination, dili problema esp you won't be using your money in paying the transpo. Instead, you have your octopus card
    obyusley naa ta sa pinas and php atoa currency so amoa jd money ky php.
    wla pami USD, peru mu buy/exchange pa akng mom sa bpi. mas cheaper mn kunu didto.

    asa mn mas maayu, bring our php and pa exchange didto sa hk? or
    pa exchange mi daan dre ug usd then adto na s hk pa exchange ug hkd?

    unya ang concern pod sako mom pila daw "initial" hkd and php ang needed before larga. naa pa baya airport tax ug unsa pana dha plus ig abot sa hk, palit pami octopus card(good for 4/pax). more or less pila ang andamon nga hkd & php ana?

  2. #3562

    Default Re: Merged: Hong Kong

    Quote Originally Posted by DEMONOCIETY View Post
    kahibaw ka mo guangdonghua/cantonese masbarato na ilang gagmay na resto na moserve ug noodles daghan option pero kung naa ka sa dakong syudad mahal na kasagaran ang resto nila mga above hk$30 ang consumo pero kung gusto jud ka kaminus adto worldwide kaon daghan moserve ug phil. food didto tag hk$23-hk$25 ra 2 ka sud-an ug 1 ka rice busog naka ana
    ahh, ok. salamat mga maam ug sir sa tip. ask lng sad ko, ok ra ba mag foodtrip ug streetfoods sa hk? basin mas mahal nya and dli lami

  3. #3563

    Default Re: Merged: Hong Kong

    Quote Originally Posted by cirose View Post
    obyusley naa ta sa pinas and php atoa currency so amoa jd money ky php.
    wla pami USD, peru mu buy/exchange pa akng mom sa bpi. mas cheaper mn kunu didto.

    asa mn mas maayu, bring our php and pa exchange didto sa hk? or
    pa exchange mi daan dre ug usd then adto na s hk pa exchange ug hkd?

    unya ang concern pod sako mom pila daw "initial" hkd and php ang needed before larga. naa pa baya airport tax ug unsa pana dha plus ig abot sa hk, palit pami octopus card(good for 4/pax). more or less pila ang andamon nga hkd & php ana?
    sa amo experience, amo gi minusan og tag 3k among pocket money, silbi among pocket money kay 15k den minus 3k mao 12k nalng nabilin, diri mi cebu sa bank nagpa ilis sa tag 13k namu nga PHP to USD.. den 4 pud mi kabuok.. mga around 2.2k each amo nabayaran travel tax and terminal fee sa Mactan Airport.. so 3k-2.2k.. 800 nlng amo php money nabilin..

    the rest USD na pag.abot namu sa HKIA, since gamay ra ang exchange rate sa airport so gamay ra amo gipa ilis igo ra pang Travel fare and Dinner. Nag pailis mi og tag 25 USD to HKD.. den ang hatag nila kay mga 190 hkd toh more or less, so amo gi purchase OCTOPUS CARD 150 hkd.. so 190-150 = 40 hkd nalng, pag abot namu sa TSIM SHA TSUI where among guesthouse is located, ni eat mi sa CAFE DE CORAL ( CDC ) sakto ra jud since dinner to, amo gi use ang 40 hkd for the meal which is very sulit na jud.. den ang CDC tupad raman sa CHUNGKING MANSION, aw didto pud mi nag pa money change from USD to HKD.. dako pud hatag didto.

  4. #3564

    Default Re: Merged: Hong Kong

    Quote Originally Posted by tindahanni_ate View Post
    ahh, ok. salamat mga maam ug sir sa tip. ask lng sad ko, ok ra ba mag foodtrip ug streetfoods sa hk? basin mas mahal nya and dli lami
    ang ok e foodtrip kay mga STREETFOOD ra jud.. kay naa puy lami, naa puy dili, mga natural reaction nato if naa ta matilawan nga wla diri sa cebu.. or naa dinhi but lahi ang templa. hehe. mga resto perte nang mahala bsta sa siyudad like what DEMONOCIETY jst replied., though naa man juy barato bah but mao lagi, pangitaonon or tuyuonon pud. hehe

  5. #3565

    Default Re: Merged: Hong Kong

    My favorite thing about Hong Kong is tea at the Peninsula. ♥

  6. #3566

    Default Re: Merged: Hong Kong

    ahh, ok. salamat maam epalapa
    hapit na jud mi maadto hk

  7. #3567

    Default Re: Merged: Hong Kong

    Quote Originally Posted by epelapa View Post
    sa amo experience, amo gi minusan og tag 3k among pocket money, silbi among pocket money kay 15k den minus 3k mao 12k nalng nabilin, diri mi cebu sa bank nagpa ilis sa tag 13k namu nga PHP to USD.. den 4 pud mi kabuok.. mga around 2.2k each amo nabayaran travel tax and terminal fee sa Mactan Airport.. so 3k-2.2k.. 800 nlng amo php money nabilin..

    the rest USD na pag.abot namu sa HKIA, since gamay ra ang exchange rate sa airport so gamay ra amo gipa ilis igo ra pang Travel fare and Dinner. Nag pailis mi og tag 25 USD to HKD.. den ang hatag nila kay mga 190 hkd toh more or less, so amo gi purchase OCTOPUS CARD 150 hkd.. so 190-150 = 40 hkd nalng, pag abot namu sa TSIM SHA TSUI where among guesthouse is located, ni eat mi sa CAFE DE CORAL ( CDC ) sakto ra jud since dinner to, amo gi use ang 40 hkd for the meal which is very sulit na jud.. den ang CDC tupad raman sa CHUNGKING MANSION, aw didto pud mi nag pa money change from USD to HKD.. dako pud hatag didto.
    thanks. dako ba kaha ug difference kng adto nlng mi magpa-exchange sa among php sa hk?

    Quote Originally Posted by tindahanni_ate View Post
    ahh, ok. salamat maam epalapa
    hapit na jud mi maadto hk
    kami sd. hehehe knus.a mo larga?

  8. #3568

    Default Re: Merged: Hong Kong

    Quote Originally Posted by cirose View Post
    thanks. dako ba kaha ug difference kng adto nlng mi magpa-exchange sa among php sa hk?


    kami sd. hehehe knus.a mo larga?
    sa amoah na pud nga experience, daghan man gud ni suggest nga dako rate sa USD to HKD mao gipailisan nlng jud namu diri cebu amo PHP to USD. mao pud na gi suggest ni sir @jpcrown. but kamo kung dili jud mo ka change daan kay pwede ra siguro didto nlng mo HK, anyway, d jud ingana ka dako ang difference between USD to HKD or PHP to HKD...

  9. #3569

    Default Re: Merged: Hong Kong

    Quote Originally Posted by epelapa View Post
    sa amoah na pud nga experience, daghan man gud ni suggest nga dako rate sa USD to HKD mao gipailisan nlng jud namu diri cebu amo PHP to USD. mao pud na gi suggest ni sir @jpcrown. but kamo kung dili jud mo ka change daan kay pwede ra siguro didto nlng mo HK, anyway, d jud ingana ka dako ang difference between USD to HKD or PHP to HKD...
    ah okay. salamat. heheh.. asa nindot i-shopping didto? Yiu Fai Guesthouse pod mi ngpa-book

  10. #3570

    Default Re: Merged: Hong Kong

    Quote Originally Posted by bestial_warlust View Post
    gusto mo ug affordable foods in hongkong?? pangitaa ni sa wanchai or even in worldwide 3rd floor



    tag hk$20- hk$25 ra
    asa sa wanchai? dpit rna sa MRT exit? hehe

  11.    Advertisement

Similar Threads

 
  1. Hong Kong or New York?
    By autumnsleep in forum Destinations
    Replies: 87
    Last Post: 03-09-2009, 07:53 PM
  2. Hong Kong PC shops
    By koto in forum Computer Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 10-20-2008, 09:40 AM
  3. Shopping in Hong Kong?
    By mercy_022 in forum Trends & Fashion
    Replies: 14
    Last Post: 07-02-2008, 12:15 PM
  4. FS: HUGE BAGS from HONG KONG...cheap!!! updated march 27
    By sahara_poi in forum Clothing & Accessories
    Replies: 35
    Last Post: 05-24-2008, 03:10 PM
  5. Hong Kong bank account and business
    By jonkabat in forum Business, Finance & Economics Discussions
    Replies: 0
    Last Post: 11-16-2007, 12:51 PM

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
about us
We are the first Cebu Online Media.

iSTORYA.NET is Cebu's Biggest, Southern Philippines' Most Active, and the Philippines' Strongest Online Community!
follow us
#top