Page 370 of 956 FirstFirst ... 360367368369370371372373380 ... LastLast
Results 3,691 to 3,700 of 9551
  1. #3691

    Default Re: Share your ghost encounters, hadlok or paranormal stories


    o nagkurog pud sila sa kahadlok sa mga storya.

  2. #3692

    Default Re: Share your ghost encounters, hadlok or paranormal stories

    I see dead people, whahaha.

  3. #3693

    Default Re: Share your ghost encounters, hadlok or paranormal stories

    asa naman ang mga stories? wa naman... ako unya puhon inig mahuman kug back read sa thread

  4. #3694

    Default Re: Share your ghost encounters, hadlok or paranormal stories

    Quote Originally Posted by danelane05222008 View Post
    i also wanna share this experience of mine,it was 6 years ago when my uncle (husband of auntie,my fathers older sister) whom i called papa was confined.grabe na sya ato that time kay oxygen na lng gahelp niya para maka breath. we are in constant texting that time sa akong cousin to monitor kung kamusta na c papa. according to my cousin,looy na daw c papa kay murag gahuwat na lng nga e let go sya ni mama (ako auntie) para maka rest na jud sya. after namo text nag gudnyt na me sa ako cousin and telling her unsa man gani etxt lng me nya. mga past midnight.i can vividly remember the time at 12:05AM naay ni alarm nga clock.nakamata me tanan and among gipangita ang ni alarm nga clock kay natugaw man jud me tanan. we found out nga ang alarm clock nga naa sa cabinet ang ni alarm.pls take note guys, among alarm clock that time is wla namo giset to alarm at that time.wla giset kay one thing,guba na ang alarm clock and the thing that scared us most was that ang alarm clock wlay battery unya ni alarm. after 5 minutes nga cge me wonder nga why ang alarm clock ni alarm nga guba pa wa pa jud battery akong cousin nanawag to inform us nga papa died na......we therefore conclude at that point in time nga papa was saying goodbye to us. gipamata me ni papa tanan to say adieu.....
    -- na-touched ko ani nga post!

  5. #3695

    Default Re: Share your ghost encounters, hadlok or paranormal stories

    ahak sa CR namo sa office, ningkalit lang ug andar ang hand heater bisag walay taw. ahak, nabasa nalang ako karsones pag tan.aw nako walay taw. fish caught.

  6. #3696

    Default Re: Share your ghost encounters, hadlok or paranormal stories

    really? kahadlok gud ana?

  7. #3697

    Default Re: Share your ghost encounters, hadlok or paranormal stories

    Quote Originally Posted by jay52969 View Post
    share lng ko hap...

    honestly guys...dli jud ko muto.o anang mga unggo or aswang.. but lately mao ni nahitabo.

    naa ko lola..bali igso.on na cya sa ako lolo (patay na). kani ako lola 90 yrs old na ni cya..and recently lng nagkasakit na cya due to age na.permi nalng ni cya maglubog sa katri..nagka bedsore na gani ni cya...

    everything was normal..but last 2 weeks ago..kani ako lola she is acting very very weird..cge ni cya ug yaw2x sa iya self like "papahuwaya nako ninyo bah..maluoy mu nako na" everytime mag yaw2x cya ana, iya right hand always naka taas..murag naa cya something na ihatag or wat..then one nyt mga kadlawon na..ingon sa ako tiya (anak ani ako lola) nakita.an nya ako lola sa kwarto..wla cya sanina kay gisi2x au iya gi.sout...nagkadugo ang gisi na sanina and naa sad dugo ang baba nya..matod pa sa ako tiya ang posisyon daw sa ako lola nagbarog murag iro..then kani ako lola cge ingon sa iya bana na "pagdali bah..sanina.i nako bah"...wla jud mi nitu.o sa ako tiya sa iya gistorya sa amu..but nakita namu ang gisi na sanina with dugo..perting limbawot sa amu balahibo..ang dispute sa ako tiya is how come nakabarog c lola na cge naman gali cya lubog sa katri.. (atai..nimbawt ako balahibo dah)...

    nagduda mi na amu lola aswang....duda palang na hap..last sunday amu gibisita c lola..nagpagabii jud ko para makit nako bah..kay in doubt paman ko...dli ko katuo samga panghitabo..ako lola pagtamak ug 10pm kalit man lng ingon ... WAK...WAK...WAK..WAK...ataya lagi..wla gud mi tulog...pagkahapon sa sunday gi.ampu.an cya sa amu pastor..gi.ingnan c lola sa pastor na.."la...kung unsa man gali na imu ganahan ibilin, biya.i nlng na para makapahuway ka"..kalit bitaw na tubag ako lola na.."ai..kasayang".....lupad ako kalag oi pagkadungog nako..

    ako tiya ug ig.agaw matod pa nila nakit.an daw nila c lola nagtuwad...then ako lng sa kahibungan ako lola 90 na..payat na au..kunot2x na panit pero ang iya nawong murag nagtikabata man..wla jud kunot2x..then one time nabali na ang tiil ug hips sa ako lola...matod pa sa doktor dli na daw ma.uli.an sa normal 2ngod sa pagkatiguwang and miracle nlng daw ang maka pabalik..but within a month,motu.o mu sa dli na uli.an ang bali sa ako lola 100%..then dli na cya matog kada gabii..super active au kung gabii.

    kayasa lagi..kami mga relatives dri nag ampu na mamatay nlng ako lola and wla jud bisan isa sa amu na pwde muhikap or mugunit sa kamot sa ako lola...then naa na 2 magbantay sa door sa kwarto..

    karun full moon..mag atang mi kung unsa matabo sa ako lola..

    ataya...unggo ako lola...

    --kahadlok sad ana bro oi.. so naa kay lahi nga ungo? peace!

  8. #3698

    Default Re: Share your ghost encounters, hadlok or paranormal stories

    nindot ni dah basahon ni nku tiwas ingka gabie hehe naka relate ko atong naa ka storya tiguwang bata kay pagka matay sa amo driver mga 4years old pababa sad ko ato ako mama ni sulte naa ko ka storya sa pultahan nga way tao =))

  9. #3699

    Default Re: Share your ghost encounters, hadlok or paranormal stories

    Quote Originally Posted by INTENSITY XII View Post
    share lang ko sakong thoughts regarding ani.. actually, naay daghang causes sa urom.. kasagaran, mao ni..
    1.) nagslep ka right under a Main Truss sa balay.
    2.) nagslep ka right under a Beam sa room.
    3.) nagslep ka nga imong tiil right on the direction towards a door.
    4.) nagslep ka nga wala mo-inom ug tubig. (meaning dehydrated ka)
    5.) nagslep ka nga stressed.
    6.) someone is watching you while u sleep. (im referring to d' anothers)
    agree jud ko sa 6th...
    one time i dreamed someone was standing beside my bed while i was asleep...murag gatan-aw siya nako while natug ko...kalit lang ko nakamata
    nya di jud ko kalihok..it lasted for how many seconds....may gani nkalihok ra ko

  10. #3700

    Default Re: Share your ghost encounters, hadlok or paranormal stories

    Quote Originally Posted by jake_smack11 View Post
    agree jud ko sa 6th...
    one time i dreamed someone was standing beside my bed while i was asleep...murag gatan-aw siya nako while natug ko...kalit lang ko nakamata
    nya di jud ko kalihok..it lasted for how many seconds....may gani nkalihok ra ko


    bro, sorry to tell you, but what you have experienced may be sleep paralysis, it occurs when you are asleep or when awakening, its a sleeping disorder.

  11.    Advertisement

Similar Threads

 
  1. Share YOUR First Date Horror Stories!
    By laagan_si_organizer in forum "Love is..."
    Replies: 44
    Last Post: 06-06-2021, 11:09 PM
  2. MERGED: Your Blog Sites
    By DutcheD in forum Websites & Multimedia
    Replies: 1854
    Last Post: 03-06-2019, 11:55 AM
  3. MERGED: Your PHOBIA / Greatest Fear
    By EnigmaticApothecary in forum General Discussions
    Replies: 243
    Last Post: 11-10-2017, 09:55 AM
  4. MERGED: Your Mutant/Super Powers?
    By kaede in forum General Discussions
    Replies: 857
    Last Post: 09-29-2017, 11:23 AM
  5. MERGED: Your TOP 5 TV Series
    By finepix in forum TV's & Movies
    Replies: 248
    Last Post: 01-11-2011, 10:12 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
about us
We are the first Cebu Online Media.

iSTORYA.NET is Cebu's Biggest, Southern Philippines' Most Active, and the Philippines' Strongest Online Community!
follow us
#top