Page 7 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 61 to 70 of 82
  1. #61

    Default Re: CIVIL WEDDING: Help!


    pnaka dugay njd nang 2 wks.
    been n a civil wedding. after seminar murag after couple days mkuha ang marriage lic. dn judge daun, nya, e process pna sa secretary sa judge, after a wk makuha na papers

  2. #62

    Default Re: CIVIL WEDDING: Help!

    I was able to get relief from manilacivilweddings to process all the necessary requirements and information for our Civil Wedding last month. They were able to help us all the way. I really can't tell publicly the things that they can do but they pretty much did all the things that we cant to get married legally here in the Philippines. here's their website : www.manilacivilweddings.com They can help you in any way possible.
    Last edited by julietramos; 09-17-2011 at 11:08 PM. Reason: Wrong spelling

  3. #63

    Default Re: CIVIL WEDDING: Help!

    hi!
    gi-unsa ninyo nga dli na mg-wait ug 10 days para license? mao sad ako situation... naa ko abroad and mo-uli ra kadali... complete na noon ko tanan requirements including sa seminar kay naka-attend ko last nakong uli... pueD ni madali?

  4. #64

    Default Re: CIVIL WEDDING: Help!

    Hello mga istoryans.. Hope makahelp sad mo nako based sa inyo mga experience. Naa sad mi plano sa ako bf na magminyo soon.. Kay we want our relationship to move into a higher step. Mao naka-decide mi and uyo man iya family na magminyo mi. Ang problema lang kay d man ready akoa family, pero ako ready na.. 21 years old ko. Possible pa ba na karon na naa judge mo officiate sa marraige unya bayad ra ka? Kay para wala na ang parent's advice or consent. Please I need your help..

  5. #65

    Default Re: CIVIL WEDDING: Help!

    Upppppp!!!!!!

  6. #66

    Default Re: CIVIL WEDDING: Help!

    Quote Originally Posted by eleah21 View Post
    Hello mga istoryans.. Hope makahelp sad mo nako based sa inyo mga experience. Naa sad mi plano sa ako bf na magminyo soon.. Kay we want our relationship to move into a higher step. Mao naka-decide mi and uyo man iya family na magminyo mi. Ang problema lang kay d man ready akoa family, pero ako ready na.. 21 years old ko. Possible pa ba na karon na naa judge mo officiate sa marraige unya bayad ra ka? Kay para wala na ang parent's advice or consent. Please I need your help..
    day bisag asa ka moadto, dapat naa na jud parent's consent ang magminyo nga 21yrs old and below. di nana uso karon ang bayaran lang kay di man sad ang judge ang inyong dapat hangyuon ana. ang judge igo ra na mo-officiate sa wedding pero ang taga-munisipyo/city hall ang moprocess sa inyong papeles. and kanang parent's consent,di na ipadala sa imo. dapat mismo imong parents moadto sa ct hall para mopirma. if i were u,pananghid ug tarong sa imong ginikanan. ayaw pagtago2. kung magkaproblema ra ba ka,diha ra ba ka modagan sa ila. sila sad nagpadako sa imo so dapat sultian nimo sila.
    before sad ka magminyo day, huna2a kung ok namo financially,emotionally,etc.. kay basin magmahay2 ra ka..bata pa ra ba kaau ka.

  7. #67

    Default Re: CIVIL WEDDING: Help!

    @pinkpumpkin- thank you kaayo sa imong reply. Mao bitaw dapat lagi jud daw naa ang parent's. Ready naman mi duha in terms of financial, emotional,etc. kay stable naman siya sa iyang work, hinuon ako student pa pro naa naman sad igo naipon for the future. Ang amoa lang is akoa family dili jud makauyon sa akong bf. Pro d man guro sila kabuot ug kinsa akoa pilion diba? hehe.. Again, I appreciate your reply.

  8. #68

    Default Re: CIVIL WEDDING: Help!

    If nana anak? proof na or knanglan jd ug papers?

  9. #69

    Default Re: CIVIL WEDDING: Help!

    sa city health d i ang seminar ana?

  10. #70
    Hello, hope naay maka reply diri... Kinsay naka try ug civil wedding dri mga istoryans? ang program gali sa wedding is same ra pud church wedding noh? naay cake slicing, wine toasting? etc? we are planning on a civil wedding because nag budget man gud.. nagpa construct me ug house, though wala pa mahuman. hehehe

    sayangan me sa money kung mag church wedding kay mga almost 100k man pud gasto. pero kung civil lang is 50k ra.. pwede mahapak sa house ang katong extra nga 50k..

    pls kinsa tong naay kaalam, makatubag unta.. salamat

  11.    Advertisement

Page 7 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Similar Threads

 
  1. Help: Civil Wedding
    By Ms`gRumpY in forum General Discussions
    Replies: 7
    Last Post: 03-22-2013, 04:15 PM
  2. civil wedding...help!
    By kuro-san in forum Parties & Events
    Replies: 28
    Last Post: 03-22-2013, 04:15 PM
  3. Civil Wedding Help!!!
    By ricidirose in forum Family Matters
    Replies: 6
    Last Post: 12-13-2011, 11:12 AM
  4. civil wedding please help
    By diths008 in forum Relationships (Old)
    Replies: 9
    Last Post: 10-10-2010, 01:13 PM
  5. civil wedding.. help me plssss
    By oyang in forum Relationships (Old)
    Replies: 11
    Last Post: 02-24-2010, 12:38 AM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
about us
We are the first Cebu Online Media.

iSTORYA.NET is Cebu's Biggest, Southern Philippines' Most Active, and the Philippines' Strongest Online Community!
follow us
#top