Page 3 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 30 of 62
  1. #21

    Default Re: just want to SHARE a very BAD and DISAPPOINTING experience=>YAMAHA BASAK, MANDAU


    Quote Originally Posted by drag.A.race View Post
    ni sabot ko nimo bro.. pero kabalo ko nga waka gisapot ni TS.. tua ka gisapot sa akong gi share sa?
    uu kato experience sa imong migo nga ako pd migo hehe

  2. #22

    Default Re: just want to SHARE a very BAD and DISAPPOINTING experience=>YAMAHA BASAK, MANDAU

    hehehehe! atot oi.. mao diay na style nila ha. e sumbong ko na sila ni pareng edsel!

  3. #23

    Default Re: just want to SHARE a very BAD and DISAPPOINTING experience=>YAMAHA BASAK, MANDAU

    daghan sad jd ko nadunggan nga bati diha sa DES...

  4. #24

    Default Re: just want to SHARE a very BAD and DISAPPOINTING experience=>YAMAHA BASAK, MANDAU

    hala bati diay na kuhaan diha nga DES...diha raba unta ko mokuha ug sniper.....may kay wa ko midayon...wa sab ko madayon kuha ug sniper...pero ganahan japon ko ug sniper.....hehehe

  5. #25

    Default Re: just want to SHARE a very BAD and DISAPPOINTING experience=>YAMAHA BASAK, MANDAU

    Quote Originally Posted by alvinasayas View Post
    "nya ig sud sad kabuang patag pangita kinsay mo entertain, ang uban nag computer2,
    uban nagpasouk tabi2, kita pay moduol mangutanag kinsay in-charge para ma entertain lang ta"
    aw nindot d i mag window shopping og unit didto kay maka concentrate jd ta og lingkod²/lubag² sa motor na walay mag sunod²... hehe... usahay man gd kung naay mag cge og sunod² maikog ko mutanaw sa motor kay d pa nako paliton, inig lakaw ingnan palang ta na "tag~an pa lagi ko dili to mupalit, kapoy² lang kog entertain ato dah" hahaha

    Quote Originally Posted by jaguar-xxx View Post
    but maybe god has a purpose ngano na ing ato to xa, coz i got my really BADASS SNIPEY, tnx papsy, ako nasay alaga sa imong baby snipes, ^__^
    enjoy

  6. #26

    Default Re: just want to SHARE a very BAD and DISAPPOINTING experience=>YAMAHA BASAK, MANDAU

    sus....laina diay ana nila noh,,,,wa manay mga klaro....

  7. #27

    Default Re: just want to SHARE a very BAD and DISAPPOINTING experience=>YAMAHA BASAK, MANDAU

    Better let the owner of the store know..masuko jd to..loss of profit right there...

  8. #28

    Default Re: just want to SHARE a very BAD and DISAPPOINTING experience=>YAMAHA BASAK, MANDAU

    hala bro, laena sab ana nila gud..

    share lng ko sa akugn experience sa motortrade jones, basin sa uban naka experience ug bati kaau nga serbisyo pero sa ako ayos man kaau..

    didto kog motortrade jones mga 2pm sa hapon, gi entertain ko nila samtang ga tan-aw2x ko sa motor. ug sa dihang na ganahan ko sa iyang pag entertain nako, naka decide ko mo palit nlng ug scooter(mio sporty), mao ni conversation namu.

    motortrade-guy: boss, kung nahan ka ma release karon imong motor, pde ra bsta completo lang kag requirements ug dako2x imong e down ma release-san daun ka ana.
    ako: nya mo uli paman ko sa amo-a para mag kuha sa requirements ug magpa photocopy sa inyong gi required papers.
    motortrade-guy: way kaso boss, huwaton ka namo.
    ako: aw cge, uli sa ko kadyot.

    ug sa dihang naa nako sa amo-a, ga duha2x pajud ko ug kuha sa motor kay mao lageh basin mag lisud ko ug tigum kay naa pasad koy gi bayaran sa balay pero ako gi kwenta2x, mas maka save paman ko in the long run kay mahulog investment rman ang motor bisan imong gi utang, and besides dako2x bya ko ug down. so nka decide ko mga 4pm nato na mo daun ko, pero ni text na ang motortrade-guy..

    motortrade-guy: boss, ako na gi kuha imong motor gikan sa amung bodega, presko pa kaau ni huwat2x-ta lang ko kadyot.
    ako: hala! dili pwede lunes nlng (kay byernes man gud to sa hapon nahitabo, so nag expect ko kay hapon nmn e lunes nlng)
    motortrade-guy: karon nlng boss, na kuha nagud nako.

    mao ga dali2x ko ug prepare sa tanan, palit kog helmet kay 1st time nako mka motor, multicab rmay safe para ni mama pang affordable na service gud hahaha, hadlok cyag motor.

    mao to didto pakog metro, palit helmet then mga almost 5:15pm nako naabot sa motortrade-jones, ug sa dihang perting daghana namo diay, mga 3 mi ka buok ning kuha ug motor.. kahibw mo, gi tiwas jud mi nila bisag beyond na sa ilang oras ug wala mi ning bayad ug extra2x(under-the-table) para malihok or ma paspas, ang isa na mekaniko, nag lisud na intawn ug kaon sa iyang pancit canton kay nag kaon pa cya, nag taud pa cya sa battery ug iya pang gi check ang 3 ka motor, ang isa balik-sulod-gawas sa office kay pa sign sa contract nako ug sa 2 ka applicante, nahuman mi almost 9pm na intawn, asa mo mangahoy ana? hahaha.. nice ilang serbisyo mga istoryans, e try lng ninyo visit didto. basin mka experience mo bati or nindut, pero sa ako lang ni na experience ah? so GoodLuck and be safe while riding your new motorcycles, yaw lang palabi modify basin dali ramo ma pul-an hehe..

    WHEW, KAPUYA UG TYPE! pero it feels good that i've shared my story, hehe. thanks guys!

  9. #29

    Default Re: just want to SHARE a very BAD and DISAPPOINTING experience=>YAMAHA BASAK, MANDAU

    ^thanks for the share boss...now, kabalo ta asa sunod palit sa next motor nato....

    pero kana sir, dili na meaning mao na tanan....dili in-ana ka maayo mo-tagad ang motortrade sa tumoy sa colon ug sa SRP exit dapit nga branch.....

    it would be nice nga ang nag-HIRE anang mga tawhana, mao unta pa-HIRE-on sa tanan....

  10. #30

    Default Re: just want to SHARE a very BAD and DISAPPOINTING experience=>YAMAHA BASAK, MANDAU

    akong bad experience sa yamaha basak kay nagdungan ug abot akong gilukat na conduction permit, ug ang OR/CR...hehehe
    sakto gyud ang guard murag pildero sa buwangan permi..ang nakaayo lang kay ok pud ilang makaniko..
    advance siguro to ilang relo TS hehehe..another thing naka kuha mo or naka discount mo sa commision di ba naa man gyud na..
    ako wala daw wala daw labot ang cash..kamo?

  11.    Advertisement

Page 3 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Similar Threads

 
  1. Just want to share this info: Buko Juice
    By lancer in forum Food & Dining
    Replies: 30
    Last Post: 02-14-2012, 11:25 AM
  2. Replies: 24
    Last Post: 03-16-2010, 07:24 PM
  3. I just want to share this to anybody who want's to know
    By sanggano_boy in forum Spirituality & Occult - OLDER
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-2009, 12:22 PM
  4. just wanted to share.. (pic)
    By ares623 in forum Websites & Multimedia
    Replies: 0
    Last Post: 03-16-2008, 11:39 PM
  5. Replies: 34
    Last Post: 03-27-2006, 08:03 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
about us
We are the first Cebu Online Media.

iSTORYA.NET is Cebu's Biggest, Southern Philippines' Most Active, and the Philippines' Strongest Online Community!
follow us
#top