Page 2 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 11 to 20 of 60
  1. #11

    i would prefer VMWare ESXi and Vsphere.

  2. #12
    Quote Originally Posted by defender_1611 View Post
    i would prefer VMWare ESXi and Vsphere.
    ninduta ani sir oi mayta makasuway sad ko ani da, kutob ra gyud ko duwa duwa diri sa lab environment ay.
    sir mangutana ko ba, unsay gamit ninyu na failover technique ani? kana gani ma fail barun imong primary metal nga nag host sa OS instances. automatic mo on dayun si metal2 para wala downtime. or kung naa man gani dili kaayu mahalata.

    ganahan gyud ko makaton aning vm failover clustering gud.

  3. #13
    Quote Originally Posted by brachypelma View Post
    ninduta ani sir oi mayta makasuway sad ko ani da, kutob ra gyud ko duwa duwa diri sa lab environment ay.
    sir mangutana ko ba, unsay gamit ninyu na failover technique ani? kana gani ma fail barun imong primary metal nga nag host sa OS instances. automatic mo on dayun si metal2 para wala downtime. or kung naa man gani dili kaayu mahalata.

    ganahan gyud ko makaton aning vm failover clustering gud.

    mao nay gitawag clustering sa multiple ESXi host sir.. dali rana sir kng naa lang ka equipment ka testingan

    pwede raman ka gamit og kusog na desktop pc as a esxi hosts then imo SAN pwede pud NAS nga naay iscsi na features para diha mag duwa2x sa imo vm og testing2x ba

    pero c hyperV daw ky modagan daw og wlay phyical SAN ky pwede ra daw mokoha og storage sa Hosts.. i dont know if tinood daw ky wla mn noon ko kagamit og hyperV. vmware ra ESXi 5.5
    Last edited by redline; 03-30-2015 at 04:28 PM.

  4. #14
    Quote Originally Posted by redline View Post
    mao nay gitawag clustering sa multiple ESXi host sir.. dali rana sir kng naa lang ka equipment ka testingan

    pwede raman ka gamit og kusog na desktop pc as a esxi hosts then imo SAN pwede pud NAS nga naay iscsi na features para diha mag duwa2x sa imo vm og testing2x ba

    pero c hyperV daw ky modagan daw og wlay phyical SAN ky pwede ra daw mokoha og storage sa Hosts.. i dont know if tinood daw ky wla mn noon ko kagamit og hyperV. vmware ra ESXi 5.5
    ahh so mag setup ko ug duha ka node, primary ug katung para failover?. naa ko nas ngari (qnap). pero wala nako ika build sa ikaduha na metal. mangita pako. serve as quorum disk ning san sir? kung mao unsaon pag setup?

  5. #15
    Quote Originally Posted by brachypelma View Post
    ninduta ani sir oi mayta makasuway sad ko ani da, kutob ra gyud ko duwa duwa diri sa lab environment ay.
    sir mangutana ko ba, unsay gamit ninyu na failover technique ani? kana gani ma fail barun imong primary metal nga nag host sa OS instances. automatic mo on dayun si metal2 para wala downtime. or kung naa man gani dili kaayu mahalata.

    ganahan gyud ko makaton aning vm failover clustering gud.
    dali ra man e set-up ang failover cluster niya sir.

  6. #16
    Quote Originally Posted by defender_1611 View Post
    dali ra man e set-up ang failover cluster niya sir.
    Hi sir, unsa inyung setup active active or katong active passive?

  7. #17
    Quote Originally Posted by brachypelma View Post
    Hi sir, unsa inyung setup active active or katong active passive?
    active-active among set-up diri sa office.

  8. #18
    Quote Originally Posted by defender_1611 View Post
    active-active among set-up diri sa office.
    sige sir mangita usa kog laing metal para sa node2. ok raba kung mangutana ko nimo kung duna koy kalibgan?
    problema sad test environment raman akoa gud, duna bay ways na ma stress test ang new cluster, murag simulation sa enterprise scenario?.

    nya sir, wala mo nakasulay ug active passive?

  9. #19
    Quote Originally Posted by brachypelma View Post
    sige sir mangita usa kog laing metal para sa node2. ok raba kung mangutana ko nimo kung duna koy kalibgan?
    problema sad test environment raman akoa gud, duna bay ways na ma stress test ang new cluster, murag simulation sa enterprise scenario?.

    nya sir, wala mo nakasulay ug active passive?
    o ok ra man mangutana ka wala na blema......wala pami kasuway sa active-passive. eversince active-active gyud among set-up diri kay ang traffice bah kay ma balance siya....although expensive lang ang active-active nga set-up. pero nindot siya ug throughput.

  10. #20
    Quote Originally Posted by defender_1611 View Post
    o ok ra man mangutana ka wala na blema......wala pami kasuway sa active-passive. eversince active-active gyud among set-up diri kay ang traffice bah kay ma balance siya....although expensive lang ang active-active nga set-up. pero nindot siya ug throughput.
    ahh mao sad para sa traffic tuod, para ma load balance. unsa diay nature sa enterprise ninyo sir?. nya ga nic teaming sad mo ana sir?

  11.    Advertisement

Page 2 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

 
  1. Career/Work vs. Relationships
    By monrose29 in forum "Love is..."
    Replies: 239
    Last Post: 01-11-2015, 08:42 AM
  2. Sexy vs Chubby
    By beyee in forum General Discussions
    Replies: 1123
    Last Post: 05-19-2014, 09:17 AM
  3. Citrix Xenserver
    By catch in forum Alternative Systems
    Replies: 1
    Last Post: 10-19-2011, 02:19 AM
  4. VMWare vs. MS Virtual PC
    By Burn Out in forum Windows Software
    Replies: 10
    Last Post: 09-06-2011, 12:11 PM
  5. Maritess vs the Superfriends
    By chronnus in forum Humor
    Replies: 34
    Last Post: 11-25-2007, 08:36 AM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
about us
We are the first Cebu Online Media.

iSTORYA.NET is Cebu's Biggest, Southern Philippines' Most Active, and the Philippines' Strongest Online Community!
follow us
#top