Page 2237 of 2311 FirstFirst ... 222722342235223622372238223922402247 ... LastLast
Results 22,361 to 22,370 of 23103
  1. #22361

    OT:
    Quote Originally Posted by rl View Post
    nice one boss, sayun ra boss? d lugi?
    Ok ra man Boss.
    Naka-withdraw na gani ko'g P20k+ during an emergency namo sa balay.

    Basta akoa Boss.. pag-abot og P50k sa ako na-invest, ako ra gipa-roll-roll.
    Then karon, about P11k pa ang paper profit to-date based on my investment nga gi-roll-roll ra.
    Buy karon, set a target profit ... if ma-hit, close dayon. Nya buy na pod....
    Rinse-n-repeat style ra akoa Boss hangtod motubo.


  2. #22362
    Quote Originally Posted by jackdi View Post
    OT:


    Ok ra man Boss.
    Naka-withdraw na gani ko'g P20k+ during an emergency namo sa balay.

    Basta akoa Boss.. pag-abot og P50k sa ako na-invest, ako ra gipa-roll-roll.
    Then karon, about P11k pa ang paper profit to-date based on my investment nga gi-roll-roll ra.
    Buy karon, set a target profit ... if ma-hit, close dayon. Nya buy na pod....
    Rinse-n-repeat style ra akoa Boss hangtod motubo.

    dugay na ka ana boss? plan ko mag sugod pero research2x pa ko ron.

  3. #22363
    Quote Originally Posted by ralpryan View Post
    Mga bro naa lang ko question... If mo work singapore need ba gyud mg inform sa POEA? A certain company in SG ng hire nko, told me na its better to go there as tourist lang. But i have already an approved s-pass to work there in that company. If mg inform sa POEA kay mg bayad nasad daw ko 1,000$. True? Please anyone, need your advise. First time to work in overseas..... thank you daan.

    And if tourist, naa risk na dili ko mka adto SG? mg kuha nka plane ticket ana daan? or naa agency na pwedi mg pa approve daan sa travel pra derecho na on that day?
    Larga na daun para SG as tourist. Ayaw tuo anang side dri sa atoa sa PH.

    1. kanang mga ni adto singapore para mo trabaho wala man cla obligation dri sa goberno nato. Wala may legal basis mo hatag kag kwarta na ana nga kantidad. Ngano mo hatag man sad ka na ang benepisyo imong ma kuha ana dli man nmo ma gamit kay naa naman ka gawas sa pinas. Mas maayo na kung kina unsa pwede ra man ka mo adto sa embassy.

    2. wala man libog ang immigration sa singapore maski dako posibilidad na mo trabaho ka pero ni anha ka as tourist. Naa man kay 30 days na limit sa imong pag puyo didto sg before ka pabalikon sa pinas. Kung tinuod man gani naa kay S pass aw dli na nmo problema kay waive na imong 30 days na limit.

    3. paglukat nalang ug roundtrip na ticket aron dli nka hasolon sa immigration dri sa atoa. Ingna gud na tourist ka tapos ipakita imong ticket na roundtrip na ka. Inig abot nimo didto pa rebook or pa forfeit nalang na imong ticket kay wala naman kay plano mo balik pinas after 30 days.

  4. #22364
    OT:
    Quote Originally Posted by SUEDE View Post
    dugay na ka ana boss? plan ko mag sugod pero research2x pa ko ron.
    1 year + naman siguro ko Boss.
    Dili lang kaayo ko aggressive kay gamay ra man ko'g funding.
    Basta akoa, ma-hit na gani ako target (that's between 7% to 10%), close dayon.



  5. #22365
    Quote Originally Posted by ralpryan View Post
    Mga bro naa lang ko question... If mo work singapore need ba gyud mg inform sa POEA? A certain company in SG ng hire nko, told me na its better to go there as tourist lang. But i have already an approved s-pass to work there in that company. If mg inform sa POEA kay mg bayad nasad daw ko 1,000$. True? Please anyone, need your advise. First time to work in overseas..... thank you daan.

    And if tourist, naa risk na dili ko mka adto SG? mg kuha nka plane ticket ana daan? or naa agency na pwedi mg pa approve daan sa travel pra derecho na on that day?
    pag tourist, kuha ug round trip ticket maybe for a week or 4days lang aron dili obvious. ayaw na 1 month tourist kay ma question ka sa atong immigration ngano 1 month gyod.

    sa SG immigration, ipakita imong approved nga pass.

  6. #22366
    Kinahanglan paba ta mag pa renew sa OWWA? Akong membership ni expire man to last year pero naka travel of naka kuha man ko og OEC last September. Nag libog nako if kinahanglan paba guihapon pa renew. Pa renew pa sab diay ko sa akong passport kai di na ka travel if 6 months mo expire na.

  7. #22367
    Quote Originally Posted by comicGeek View Post
    Kinahanglan paba ta mag pa renew sa OWWA? Akong membership ni expire man to last year pero naka travel of naka kuha man ko og OEC last September. Nag libog nako if kinahanglan paba guihapon pa renew. Pa renew pa sab diay ko sa akong passport kai di na ka travel if 6 months mo expire na.
    2 years validity man na ang atong OWWA membership Boss.
    Usahay, ila itatak sa resibo kay valid for 1 year ra daw.
    Tungod na sa expirity sa pass.
    But 2 years jud ang validity sa atong membership.

    Need pa ba magpa-renew sa OWWA membership?
    -- dili man jud guro na compulsory bah. Naa ra jud na nimo if nahan ka mo-renew.

    Ako... mo-renew man jud ko.
    Kay mas makaganansya man ko sa OEC exemptions.
    Pila ra man gud ang membership compared sa travel tax nga bayaran nako kung mouli a few times.

    Plus - if simbako ma-deado ta diri, naa ma'y gamay nga madawat atong pamilya.
    Nya ang OWWA pod mugasto pagpa-kargamento nato. (dili sa pagpanungo hap, reality lang)
    F.A.Q. | OVERSEAS WORKERS WELFARE ADMINISTRATION

    Nya medyo interesado ko's ilang Scholarship program for our kids bah.
    Hopefully ma-qualified mi ani.


  8. #22368
    Quote Originally Posted by jackdi View Post
    2 years validity man na ang atong OWWA membership Boss.
    Usahay, ila itatak sa resibo kay valid for 1 year ra daw.
    Tungod na sa expirity sa pass.
    But 2 years jud ang validity sa atong membership.

    Need pa ba magpa-renew sa OWWA membership?
    -- dili man jud guro na compulsory bah. Naa ra jud na nimo if nahan ka mo-renew.

    Ako... mo-renew man jud ko.
    Kay mas makaganansya man ko sa OEC exemptions.
    Pila ra man gud ang membership compared sa travel tax nga bayaran nako kung mouli a few times.

    Plus - if simbako ma-deado ta diri, naa ma'y gamay nga madawat atong pamilya.
    Nya ang OWWA pod mugasto pagpa-kargamento nato. (dili sa pagpanungo hap, reality lang)
    F.A.Q. | OVERSEAS WORKERS WELFARE ADMINISTRATION

    Nya medyo interesado ko's ilang Scholarship program for our kids bah.
    Hopefully ma-qualified mi ani.

    Mo renew man ko pero katong didto ko for my trip home last September wala na ko gi renew nila usually mo bayad paman unta ko og mga $50 for renewal. Also naa pa guihapon koy record sa BMONLINE. Libog lang king unsa na ang sakto nga procedure.

  9. #22369
    Bago rasad gyud ko kacha og OEC exemption - 5 minutes ago lang. Ready na for 10-day vacation karong May

  10. #22370
    Quote Originally Posted by comicGeek View Post
    Mo renew man ko pero katong didto ko for my trip home last September wala na ko gi renew nila usually mo bayad paman unta ko og mga $50 for renewal. Also naa pa guihapon koy record sa BMONLINE. Libog lang king unsa na ang sakto nga procedure.
    Ako nalang deretso-on og question Boss aron wala'y libog .... kanus-a ka last nagbayad og registration/renewal sa OWWA?

  11.    Advertisement

Similar Threads

 
  1. Working in Malaysia - Experiences and Tips
    By scilab in forum Overseas
    Replies: 572
    Last Post: 06-15-2020, 05:34 AM
  2. Replies: 14
    Last Post: 01-07-2015, 05:24 AM
  3. Working in Kuwait, experiences and tips...
    By walker in forum Career Center
    Replies: 1
    Last Post: 05-19-2014, 06:44 PM
  4. Working in Hong Kong - Experiences and Tips
    By kryptocrap in forum Career Center
    Replies: 10
    Last Post: 01-05-2014, 01:48 PM
  5. Working at Malaysia - Experiences and Tips
    By psyd_1 in forum Career Center
    Replies: 3
    Last Post: 06-17-2011, 01:13 PM

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
about us
We are the first Cebu Online Media.

iSTORYA.NET is Cebu's Biggest, Southern Philippines' Most Active, and the Philippines' Strongest Online Community!
follow us
#top